Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00
Firma AKORD współpracuje z rolnikami 25 lat

W minionym ćwierćwieczu w naszym kraju, powiecie, gminie, a także w Waszych gospodarstwach zaszły ogromne zmiany. Zmieniły się technologie uprawy, żywienie, powierzchnie gospodarstw, a także genetyka i wydajność roślin i zwierząt. Zmieniają się również oczekiwania odbiorców i konsumentów wyprodukowanych przez Was produktów.

Celem działania w początkowym okresie naszej firmy było hasło: "Kto w Akordzie kupuje, ten postępu smakuje". Wdrażaliśmy zatem nowoczesne technologie żywienia zwierząt, wprowadzając intensywne metody tuczu oraz nowe technologie uprawy roślin, ze szczególnym uwzględnieniem wzrostu wydajności.


W okresie ostatnich 25 lat nastąpił wyraźny postęp w długości tuczu świń, w zużyciu jednostkowym paszy na 1 kg przyrostu oraz wydajności zbóż, buraków i innych roślin. W minionym okresie zmieniała się również struktura produkcji roślinnej: mniej buraków cukrowych a więcej rzepaku i kukurydzy. W produkcji zwierzęcej nastąpił intensywny rozwój hodowli fermowych, co wyeliminowało wielu mniejszych producentów rolnych. Możliwe to było (i jest) między innymi dlatego, że Polska importuje kilka milionów ton poekstrakcyjnej śruty sojowej z upraw GMO, uprawianych w Ameryce Północnej i Południowej.


Niestety, intensywna hodowla roślin, a zwłaszcza zwierząt hodowlanych, doprowadziła do znaczącego spadku jakości oferowanych produktów spożywczych. Dzisiaj, przy wzroście zasobności przeciętnego Polaka, zwiększa się zainteresowanie produktami o dużo wyższej jakości i smakowitości, dlatego nasze hasło firmowe zmieniamy na: "Kto w Akordzie kupuje, ten naturę polskich pól czuje".


Jako jedna z nielicznych firm promujemy rozwój uprawy soi (niemodyfikowanej genetycznie). Roślina ta jest źródłem doskonałego białka i energii, która z powodzeniem może zastąpić poekstrakcyjną śrutę sojową (GMO) pochodzącą z importu. Sprzyjają temu również programy europejskie promujące uprawy ekstensywne (program zazieleń), gdzie za taką roślinę uznana została soja.
Witryna stworzona na platformie